Загублене місто майя знайшли в джунглях Мексики
У мексиканському штаті Кампече в біосферному заповіднику Калакмуль археологи знайшли загублене місто майя, яке століттями залишалося прихованим у джунглях. Нове поселення отримало назву Мінанбе, що перекладається як “немає дороги”. Експедиція під керівництвом археолога Івана Шпрайца використовувала технологію лазерного сканування LiDAR, щоб проникнути через густе лісове покриття й виявити міський центр розміром близько 15 гектарів з пірамідальними храмами, стелями та складною системою каналів. Учасникам експедиції довелося подолати густі зарості та йти пішки, щоб дістатися до місця розкопок. Під час досліджень була знайдена стела з зображенням сцени обезголовлення полоненого та календарним знаком 849 року нашої ери. Також археологи виявили написи та зображення правителів мая, один із текстів датується кінцем VII століття. Мінанбе, яке процвітало в пізньому класичному періоді мая, було покинуте приблизно у X столітті. Відкриття цього міста допомагає краще зрозуміти цивілізацію мая, яка колись населяла Центральну низовину Мезоамерики.