
Чому резерви України знову почали зростати
За підсумками червня міжнародні резерви України, за інформацією НБУ, зросли. За рахунок чого спостерігаємо зростання, чому це важливо та на що їх можна витратити? Причини зростання За підсумками червня міжнародні резерви України (МРУ) зросли і станом на 1 липня становили 45,07 млрд дол., що на 1,2%, або на 530 млн дол. більше, ніж місяць тому. Про це повідомив НБУ. “Така динаміка зумовлена значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті”, – йдеться у повідомленні регулятора. Так, на валютні рахунки уряду в НБУ у червні надійшло 4,09 млрд дол. в межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). З цієї суми: 1,69 млрд дол. – від уряду Канади;
1,25 млрд дол. – через рахунки Світового банку; 1,15 млрд дол. – від ЄС.
Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті у червні спрямували 524 млн дол., з яких:
226,8 млн дол. – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; 4,7 млн дол. – обслуговування та погашення боргу перед ЄБРР; 4,3 млн дол. – обслуговування валютних ОВДП;
1,6 млн дол. – обслуговування боргу перед ЄС; 286,6 млн дол. – сплата іншим міжнародним кредиторам. Крім того, Україна сплатила 426,2 млн дол. МВФ.
При цьому НБУ у червні продав на валютному ринку 2,96 млрд дол., а викупив до резервів – лише 1,3 млн дол. В результаті чистий продаж валюти у червні склав 2,96 млрд дол.
Також на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют) – резерви збільшилися на 337,8 млн дол.